ביטוח לאומי

כיצד להתנהל בצורה מושכלת מול הביטוח הלאומי? כיצד למצות את מירב הזכויות מול הביטוח הלאומי ביעילות מרבית? הבה נבחן את הנושא מעט יותר מקרוב.

הביטוח הלאומי מהווה אחת מזרועותיה החשובות של מדינת ישראל, בכל הקשור במדיניות הרווחה הכוללת. המוסד לביטוח לאומי מהווה עוגן מרכזי שתפקידו העיקרי להבטיח רמת חיים נאותה לכלל אזרחי המדינה. הביטוח הלאומי משקף נאמנה את ערכיה של מדינת הרווחה, וישראל – כמדינת רווחה השואפת להעניק רמת חיים בריאה ונאותה לתושביה נשענת על מוסד כלכלי חברתי חשוב דוגמת הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי פועל למעשה כמו חברת ביטוח פרטית רק שבמקרה זה ה"חברה" שייכת למדינה והעמיתים המבוטחים הם כלל האזרחים. ה"פרמיה" שמשלמים האזרחים היא למעשה המיסים שלהם. המיסים מבטחים את האזרח במדינה והגוף האמון על כך הינו המוסד לביטוח לאומי.

האם אנו באמת זקוקים לביטוח לאומי?

הביטוח הלאומי כאמור הוא מוסד ממשלתי, שמטרתו העיקרית היא לדאוג לרווחתם של האזרחים. רובנו חיים במציאות בה אין לדעת מה יוליד יום ומה טומן העתיד בחובו. החיים מלאי הפתעות ולכן חשוב להקדים תרופה למכה ולהיערך גם במקרה של הפתעה. איש לא מכין אותנו למצב של אבטלה, למוות חלילה של מפרנס במשפחה, למצב של נכות מתאונה או מלידה, לאסון טבע כגון שריפה או שיטפון, לתשלומי הפנסיה בגיל פרישה, לחופשת לידה, לפגיעה בגין פעילות חבלנית עוינת או בשל מלחמה. הביטוח הלאומי מספק קשת רחבה של פתרונות המגנים על האזרח מיום לידתו ועד לפטירתו.

ביטוח לאומי – אויב או אוהב?

כמשלמי מיסים הזכאים על פי חוק ליהנות מההגנה אשר מספק לנו הביטוח הלאומי אנו נתקלים לא אחת בסבך בירוקראטי מסואב ונוקשה. הביטוח הלאומי יודע לקחת היטב את כספנו דרך תלוש השכר אולם ברם, כשמדובר בזכותנו לקבל את המגיע לנו מהביטוח הלאומי, הדרך אל הכסף רצופה מכשולים, ועדות ומהמורות.

כיצד נוכל לדעת אם פיצוי זה או אחר אכן הולם את הנזק שנגרם לנו? כיצד נדע בביטחון מלא שזכויותינו ממומשות עד תום? ובכן, כאן נכנסים המומחים של א. רועי עורכי דין ושות’ לתמונה.

ייצוג מול ביטוח לאומי

מבקשים לדרוש את כספכם מהביטוח הלאומי? אינכם בטוחים כיצד לתבוע מביטוח לאומי את מלוא זכויותיכם? אינכם חייבים לעשות זאת לבד. פנו אל המומחים שלנו, התייעצו עמנו ללא התחייבות בכל הנוגע להתנהלות מול הביטוח הלאומי במטרה למצות את זכויותיכם – ולקבל את הכסף המגיע לכם עד השקל האחרון.

Print Friendly, PDF & Email