דיני בנקאות

כיצד ניתן לנהל מערכה משפטית מול בנק? במה עוסקים דיני בנקאות בפועל ומדוע כדאי להתייעץ עם עו"ד בעל ניסיון כשזה נוגע לכיס הפרטי שלנו? הנה כמה תשובות לשאלות נפוצות במיוחד ודרך התמודדות אחת מומלצת עם התחום.

בנק, מילה כל כך קצרה אך מאחוריה עומד מוסד פיננסי ענק, עתיר נכסים וממון שהנו בעל "כיסים עמוקים" והרבה מאוד אורך רוח, בעיקר כשזה נוגע לזמן ולכסף שלך. רבים מאיתנו משתדלים לשמור על יחסי ידידות עם הבנק שלנו: לכבד הוראות קבע, לוודא שלא "יקפצו" המחאות, לחייך מדי פעם לפקידה או לפקיד (בהנחה שעוד נדרשים לשירותיו הפרונטליים של הבנק) ובאופן כלל – להתרחק מצרות עם המוסד הבנקאי. אולם למרבה הצער, לא תמיד עולה הדבר בידנו.

במה בעצם עוסקים דיני בנקאות?

דיני בנקאות נכנסים בתווך שבין הלקוח לבנק במגוון רחב של מסגרות, בין היתר עוסקים דיני בנקאות בהלוואות, בטחונות, ביטול המחאות, משכנתא, מסגרת אשראי, ערבויות, עמלות, סודיות, צ'ק ביטחון וחשיבותו, ניהול משא ומתן מורכב מול גורם שלישי, יחסי בנק לקוח ועוד.

לנהל מאבק מול הבנק? לא כל כך פשוט

ברוב המקרים, יתקשה האדם הסביר לנהל מאבק משפטי בגוף כה גדול, בירוקרטי, מבוסס ועוצמתי כמו בנק, כל שכן כאשר מדובר בבנק "שלו", בו הפך מלקוח הנוהג לפקוד את הסניף הביתי שלו במשך שנים לתובע הנלחם על זכויותיו וממונו. אנשים מן השורה אשר יבקשו לנהל הליך משפטי פשוט או מורכב מול מוסד בנקאי יתקלו בחומה בירוקרטית מסואבת ומתישה.

הבנקים, וזה לא דבר מפתיע, יודעים להיאבק היטב על כספם ויעשו ככל שביכולתם על מנת לנפח את שורת הרווח שלהם. הם יציבו מול "האזרח הקטן" סוללת עורכי דין, הם יעמיסו דרישות, תקנות וצווים – הם יתישו אותך בדרך מאוד עקבית עד שישיגו את כניעתך.

ללא ייצוג משפטי הולם, סביר כי לבנק תהיה יכולת עדיפה ויתרון משמעותי בקרב שהוא כמעט אבוד מראש. אך אל דאגה, יש לנו פתרון זמין עבורך כפי שנפרט ממש בפסקה הבאה!

א. רועי עורכי דין ושות’ – בנק של פתרונות משפטיים בדיני בנקאות

צוות עורכי הדין של משרד א.רועי ושות’ מכירים את המערכת הבנקאית על בוריה. במקביל, המומחים שלנו בקיאים גם בתחום המשפטי וגם במערכת הפיננסית. יש לנו את הניסיון, הכלים והיכולת להיות הפנים שלך מול הבנק, ונשמח לחסוך עבורכם זמן יקר, מפח נפש ובעיקר כסף, כי כשמדובר בדיני בנקאות – משרד עורכי דין א. רועי ושות’ הוא הבחירה הבטוחה.

לפרטים נוספים אודות דיני בנקאות, ולייצוג משפטי הולם הוגן ואמין התואם את פרטי המקרה הספציפי, צרו עמנו קשר ותאמו פגישת יעוץ ללא התחייבות!

  הנכתב באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי

 

Print Friendly, PDF & Email