הוצאה לפועל

הוצאה לפועל

כיצד ניתן להפעיל את רשויות ההוצאה לפועל? מה הן הזכויות העומדות לרשותי כחייב להוצאה לפועל או כבעל חוב הדורש את כספו? לרבים מעמנו הביטוי הוצאה לפועל נשמע מפחיד, דרקוני !ומאיים. עבור לא מעט אנשים הביטוי הוצאה לפועל מעורר חלחלה עמוקה ורצון עז להתנער מה-"מפלצת" הזו

אז בואו ונכיר לרגע את ההוצאה לפועל – הוצאה לפועל היא מערכת שהקימה מדינת ישראל שתכליתה באופן פשוט וברור הוא סילוק חוב. החוב יכול להיות בין אזרח לבין חברו (סיכוי קלוש שהם עדיין חברים). החוב יכול להיות בין אדם לבין הבנק – למשל אי תשלום המשכנתא או אי תשלום שטר חוב או המחאה. ההוצאה לפועל היא כעין קלף אשר רשויות החוק מניחות על השולחן באין פתרונות אחרים.

מי יציל את הבית שלי?

להיות אדם שחייבים לו כסף זה בהחלט לא נעים, אולם להיות בצד החייב כסף – זה ברוב המקרים הרבה פחות נעים. כאשר חייב אינו עומד בתשלום עבור התחייבויותיו, יכול הבנק להשית הליך מצד ההוצאה לפועל. גם כשמדובר בנכס למגורים, הבנק לרוב לא יבחל בשום אמצעי במטרה להשיב את חובו מול "האזרח הקטן" ויעשה כל שביכולתו (ויש לו יכולת) להביא לסילוק החוב בהקדם. אחד הכלים העומדים לרשותו יהיה הליך של הוצאה לפועל ובמקרה של אי תשלום משכנתא עלול החייב למצוא עצמו מחוץ לביתו ללא קורת גג. זהו כמובן תרחיש קיצון, אולם לצערנו בישראל מורחקות מבתיהם מאות משפחות בשנה בגין הליך מטעם ההוצאה לפועל.

מה הן סמכויותיה של ההוצאה לפועל?

ההוצאה לפועל פועלת בשדה המשפטי בכמה לשכות ברחי הארץ במקביל לבית משפט השלום. בראשה עומד רשם ההוצאה לפועל ובסמכותו להפעיל צווים שונים שמטרתם הגבלתו של החייב ותוך כך ניסיון עיקש להביא לסילוק חובו. בין שאר הצווים שבסמכותו של רשם ההוצאה לפועל להטיל ניתן למנות – עיקול מיטלטלין – עיקול נכסים של החייב ומכירתם למרבה במחיר. עיקול מקרקעין – עיקול נכסי נדל"ן הרשומים על שמו של החייב, כינוס נכסים – לעתים נדרש כינוס של נכסים לנכס מנכסי החייב. כמו מכונה שניתן להפעילה או דירה שניתן להשכיר. עיכוב יציאה מן הארץ רשם ההוצאה לפועל מוסמך לעכב יציאתו מן הארץ של אדם, עד לתשלום החוב אשר נפסק נגדו.

לא כדאי לפעול לבד מול ההוצאה לפועל

זרועה של ההוצאה לפועל ארוכה, כיסיו של הבנק עמוקים וברוב המקרים מאבק של חייב מול הוצאה לפועל מסתיים בנוק אאוט מוחץ לטובת הנושים. במילים אחרות, היות וההוצאה לפועל הינה סמכות משפטית אשר קיבלה מנדט מהמדינה ולכן, על מנת להתמודד עמה באופן מוצלח ברמה המשפטית, מומלץ להשאיר את המלאכה למשפטנים מומחים בעלי ידע, ניסיון ויכולת מוכחים

חייבים כסף לבנק? הופעלו נגדכם הליכי הוצאה לפועל? חייבים לכם כסף ואתם מבקשים לפנות להוצאה לפועל במטרה לדרוש את החוב? אל תיפלו בידי הממסד הבירוקרטי והשרירותי. המומחים של משרד עורכי הדין א. רועי עורכי דין ושות’ מספקים שירותים משפטיים ומתמחים בתחום ההוצאה לפועל. לפרטים נוספים אודות ייצוג מול ההוצאה לפועל, תוך ניצול כל הזכויות והחובות הקבועות !!!בחוק, צרו עמנו קשר ותאמו פגישת יעוץ ללא התחייבות.

הנכתב באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי
Print Friendly, PDF & Email